[:en]22 March 2014
LTMKS Project Space Malonioji 6, Malonioji Str. 6, Vilnius

2014/03/19
photodocumentation

1-Fragmentas iš Dano Aleksos performanso

2-Fragmentas iš Dano Aleksos performanso

3-Fragmentas iš Dano Aleksos performanso

Fragmentas iš Dano Aleksos performanso

Photo by Virgis Usinavičius

2014/04/03
video

Video by Evaldas Jansas: http://jansas.tv/danas-aleksa-norvegiska-utopija/[:lt]2014 m. kovo 22 d.
LTMK projektų erdvė Malonioji 6, Malonioji g. 6, Vilnius

2014/03/18
spaudos pranešimas/kvietimas

Kovo 22 d., šeštadienį, 18 val. LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“ vyks Dano Aleksos projekto „Norvegiška utopija“ vieno vakaro atidarymas-performansas.

Ne kartą esu bandęs rašyti apie savo kūrybą, kartais norėdamas prisistatyti kitiems, o kartais žinodamas, kad to niekas neskaitys. Tai tarytum pratimas pasitikrinti idėjų arsenalą ir būdas surūšiuoti tai, kas nuveikta. Į norvegų kalbą išverstas tekstas, kurį skaitau – tai dar vienas bandymas savo kūrybą sudėlioti į lentynas.

Norvegijos šiaurėje esu buvęs keletą kartų. Mane sužavėjo šio krašto gamta, bei socialinis klimatas. Kartais pagalvoju, kad kalno papėdėje prie vandenyno galėčiau praleisti likusį gyvenimą. Tačiau suvokiu, kad galutinis siekis slypi ne šiaurietiškos gamtos grožyje, o nore pabėgti nuo rutinos. Todėl nujausdamas, kad rutina mane pasieks bet kur, renkuosi šią idėją išsaugoti kaip utopiją, į kurią mintimis galiu persikelti kada beužsigeidęs.

Danas Aleksa

2014/03/19
fotodokumentacija

1-Fragmentas iš Dano Aleksos performanso

2-Fragmentas iš Dano Aleksos performanso

3-Fragmentas iš Dano Aleksos performanso

Fragmentas iš Dano Aleksos performanso

Fotografijų autorius Virgis Usinavičius

2014/03/28
recenzija

[…]Raudonas kilimas ‒ legitimacijos simbolis, bet ant jo stojantys žiūrovai, kolegos menininkai, dailės kritikai (-ės) etc. turi spraustis kilimo ir patalpos pakraščiais arba tiesiogine žodžio prasme peržengti per „nematomą Aleksą“ ‒ didžiulę judančią pūslę kilime, gal kažkokį išsipūtusį nepilnavertiškumo kompleksą, ‒ galbūt tyčia ar netyčia užminti, užgauti, netgi įspirti…[…]

Kęstutis Šapoka. Raudono kilimo magija. In: 7 meno dienos, nuoroda: http://www.7md.lt/daile/2014-03-28/Raudono-kilimo-magija

2014/04/03
video

Evaldo Janso video: http://jansas.tv/danas-aleksa-norvegiska-utopija/[:]