[:en]21 May 2015, 2-6 p.m.
LTMKS Project Space Malonioji 6, Malonioji Str. 6, Vilnius

2015/05/16
press release/invitation

Lithuanian Interdisciplinary Artists’ Association invites artists and everyone interested to take part in a Pure Data workshop, part of the series of “do-it-yourself” workshops. Led by sound director and artist Vytis Puronas this workshop will introduce the possibilities of this open source language, currently widely used by sound, performance and installation artists. This software allows to create by using graphic images and does not require any specific knowledge of scripting. All welcome to register and take part.

There is a possibility that this workshop will take you from a stage of not knowing how to script to a complete realisation of your idea.

Sound director and artist Vytis Puronas is currently working in a field of cinema, games, advertising and interactive arts. He specialises in movie sound post production and restauration, designing sound effects for computer games and interactive spaces. Vytis Puronas has gained MA in Sound Art from University of the Arts London and is currently teaching sound directing and multimedia technologies at The Lithuanian Academy of Music and Theatre and Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Please bring your laptop with Pure Data Extended 0.43.4 version installed https://puredata.info/downloads/pd-extended and the headphones

 

This event is organized by Lithuanian Interdisciplinary Artists’ Association in collaboration with Institutio Media and is partly supported by Lithuanian Council For Culture as well as the Ministry of Culture of the Republic of Lithuania.

2015/05/22
photodocumentation

Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 1 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 2Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 3 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 4Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 5 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 6Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 7Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 8Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 9Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 10Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 11Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 12Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu

Photo by Lina Albrikienė

[:lt]2015 m. gegužės 21 d., 14-18 val.
LTMKS projektų erdvė Malonioji 6, Malonioji g. 6, Vilnius

2015/05/16
spaudos pranešimas/kvietimas

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia menininkus ir visus susidomėjusius į „pasidaryk-pats“ serijos dirbtuves su garso režisieriumi ir menininku Vyčiu Puronu. Jų metu galėsite išbandyti atvirojo kodo programavimo kalbos Pure Data galimybes, kuriomis jau naudojasi garso, instaliacijų, performanso menininkai ir tyrėjai. Ši atvirojo kodo programavimo terpė leidžia kurti grafinių vaizdų pagalba, išvengiant sudėtingo programavimo kalbos užrašymo.
Dirbtuvėse sužinosite apie Pure Data pritaikymo audiovizualiniuose menuose galimybes, interaktyvaus garso potencialą. Susipažinsite su Pure Data koncepcija ir darbo principais (grafinė sąsaja, objektai ir jungčių logika, pagrindinės funkcijos), taip pat pagrindiniais garso sintezės principais (demonstracijai bus pasitelktas analoginis modulinis sintezatorius).
Temos, apie kurias bus kalbama dirbtuvių metu:
– įvykių organizavimas – nuspėjamų, pasikartojančių ir chaotiškų veiksmų modeliavimas;
– pirminiai garso šaltiniai ir apdorojimas Pure Data terpėje;
– garso įrašymas, išsaugojimas, perdirbimas;
– darbas su MIDI, OSC valdikliais ir analoginiais sensoriais (atstumo, garso, šviesos ir pan.);
– vizualizavimas Pure Data terpėje;
– Pure Data kodo adaptavimas mobilioms aplikacijoms.

Yra galimybė, kad per tas kelias valandas nukeliausite nuo visiško nemokėjimo programuoti iki veikiančio rezultato, nuo idėjos iki realizavimo.
…į šviesos srautą ar žiūrovo atstumą reaguojanti instaliacija… begalinis generatyvinis muzikos kūrinys… audiovizualinis instrumentas… sintetinių garso efektų generatorius… – šios dirbtuvės būtent apie tai.
Garso režisierius ir menininkas Vytis Puronas dirba kino, žaidimų, reklamos ir interaktyvių menų srityse. Pagrindinės specializacijos: kino filmų garso postprodukcija ir restauravimas, garso efektų kūrimas žaidimams ir interaktyvioms erdvėms. Vytis Puronas įgijo garso menų magistrą University of the Arts London, o šiuo metu dėsto garso režisūrą ir multimedijos technologijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vilniaus Gedimino technikos universitete.
Dalyviams reiktų su savimo turėti bet kokį nešiojamą kompiuterį (Windows, Linux, Mac) su instaliuota Pure Data Extended 0.43.4 versija https://puredata.info/downloads/pd-extended (nemokama atvirojo kodo programa) ir bet kokias ausines.

Kūrybines dirbtuves rengia Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga bendradarbiaudama su organizacija “Institutio media”. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

2015/05/22
fotodokumentacija

Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 1 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 2 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 3 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 4 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 5 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 6 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 7 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 8 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 9 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 10 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 11 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu 12 Fragmentas iš dirbtuvių su Vyčiu Puronu

Fotografijų autorė Lina Albrikienė

[:]