[:en]12-26 April 2014
LTMKS Project Space Malonioji 6, Malonioji Str. 6, Vilnius

2014/04/09
press release/invitation

For a short moment a painting exhibition displayed in LTMKS project space „Malonioji 6“ will be transformed into an artwork.

Algimantas Paluckas’ exhibition-sale will start 12th April 2014, 6 pm. This will be an event which will open up a different understanding of the exhibition – not only the work and the display but also as a space for exchange and discovery.

Artist Algimantas Paluckas has come up with such idea to open up new meanings. He will just take part in the opening of his exhibition this way erasing borders among roles, realities and imagination. The exibition will finally be installed and the displayed work will absorb the smells, conversations, thoughts and emotions.

Curator Kęstutis Šapoka

Exibition runs 12-26 April 2014

2014/04/27
photodocumentation

1-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

2-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

3-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

4-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

5-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

6-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

Photo by Evelina Kerpaitė

2014/04/23
video

Evaldas Jansas’ video: http://jansas.tv/algimantas-paluckas-ko-as-nezinau/[:lt]2014 m. balandžio 12–26 d.
LTMK projektų erdvė Malonioji 6, Malonioji g. 6, Vilnius

2014/04/09
spaudos pranešimas/kvietimas

Aš tapau Pietą (bet ne aš)


Yra dienoje valanda kai nurimsta vėjas ir nebereikia kepurių, pirštinių, netgi ilgi plaukai, tuo tarpu, tampa beveik nebereikalingi. Valandų Aplinka kviečia nurimti ir mėginti įsiklausyti į save tyloje. Išrankūs daiktai taip pat klausysis tavojo rėksmingai iškalbingo, nesustyguoto ir niekam, beveik niekam, nereikalingo skambesio. Bet tu drąsiai atsisėsi priešais tave išsirinkusį išrankųjį daiktą ir tyliai atėjus įstabiai Aplinkos Valandai, suskambėsite abu, vienas kitą palietę. Arba nesuskambėsite. Niekad neskubėkite tapyti, nes tai labai abejotinos prasmės užsiėmimas. Verčiau išmokite žiūrėti. Ir tik po to, galbūt, tapykite, pieškite, interpretuokite. Ar galima išdrįsti pereiti su negrabių judesių kakofonija į Aplinką, kurioje mėginama suprasti, mąstyti, susiprasti. Kurioje, tuo tarpu, gera ir ramu, kaip prie skaidraus vėsinančio šaltinio, žinant, kad net nespėjus įsisiūbuoti medžių viršūnėms, jis tuojau pat išseks.

Algimantas Paluckas, 1994 01 16

Projektų erdvėje „Malonioji 6“ išeksponuota tapybos kūrinių paroda trumpam tapo meno kūriniu. Pasibaigus Evaldo Janso ir Dano Aleksos parodoms, projektų erdvės „Malonioji 6“ patalpos nuo balandžio 5 d. buvo pradėtos ruošti būsimam pavasario parodų sezonui. Buvusių parodų architektūra išrinkta per kelias valandas. Šis procesas paprastai būna nepastebimas. Toks jis ir liko.
Pastebima tapo tapybos kūrinių paroda-pardavimas, kuri buvo atidaryta balandžio 12 d., 18 val.. Tai buvo įvykis, atveriantis kitą suvokimą apie parodą – ne tik kaip kūrinius ir architektūrą, bet ir kaip išradimų ir bendravimo erdvę – dalyvaujantys atidaryme galėjo apžiūrėti paveikslus ir bendrauti tarpusavyje.

Šį suvokimą atverti pasiūlė menininkas Algimantas Paluckas. Jis įsitraukė į niekuo neišsiskiriantį galerijoje vykstantį savo parodos atidarymą, taip ištrindamas slenksčius tarp vaidmenų, tikrovių ir vaizduotės. Paroda jo pastangomis galutinai buvo instaliuota, o išeksponuoti paveikslai į save sugėrė lankytojų pokalbius, kvapus (?), mintis ir emocijas.

Tuo pačiu metu, kai parodos architektūra buvo suformuota galutinio išeksponavimo link, parodos atidarymo metu po galerijos erdves klajojo garso architektas dj Algimantas Paluckas. Vis persikeldamas į kitą projektų erdvės vietą, „Ko aš nežinau“ projekte jis į galerijos erdves paleido vienos savo elektroninės kompozicijos garsus – nuo retro-techno iki techno, vis iš naujo ir iš naujo grodamas užloopintą kompoziciją tarsi naują gyvenimą. Projektų erdvė „Malonioji 6“ porai savaičių, du kartus per savaitę po dvi valandas – trečiadieniais ir šeštadieniais – virto Palucko rezidencija.

Šias aštuonias valandas per dvi savaites „Malonioji 6“ gyveno kitu ritmu, kviesdama lankytojus kartu patirti tąsų esamąjį laiką, dar labiau tąsų būtąjį dažninį laiką, įsivaizduojamą tariamąją nuosaką, atsakyti į klausimą „ko aš nežinau?“ ir, žinoma, praleisti šiek tiek laiko kartu (su paveikslais).

Kęstutis Šapoka

(Pranešimas parašytas pagal „Nacionalinėje galerijoje ardoma meno paroda taps meno kūriniu“, in: artnews.lt, 2014 m. vasario 21 d. Internete: www.artnews.lt/nacionalineje-dailes-galerijoje-ardoma-paroda-taps-meno-projektu-22815.)

 

2014/04/27
fotodokumentacija

1-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

2-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

3-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

4-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

5-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

6-Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

Fragmentas iš Algimanto Palucko parodos

Fotografijų autorė Evelina Kerpaitė

 

2014/04/18
recenzija

[…] Ko gero, kol kas tokiai interpretacijai tinka ir jokio apibrėžto statuso nebuvimas, nes Paluckas kol kas nėra jokios sistemos „žaidėjas“, „agentas“ (tačiau nuo šio projekto juo tampa) ‒ net „marginalo“ statusas šiuo atveju dar nėra statusas. Žinoma, ir LTMKS (taip pat ir aš kaip „kuratorius“) šiuo „retro“ projektu kiek ironizuoja dabar populiarią medijų ir vorkšopų kultūrą, žinoma, ir save pačią.[…]

Kęstutis Šapoka. Ko aš nežinau ?. In: 7 meno dienos, nuoroda: http://www.7md.lt/daile/2014-04-18/Ko-as-nezinau.

2014/04/23
video

Evaldo Janso video: http://jansas.tv/algimantas-paluckas-ko-as-nezinau/[:]